piątek, 15 lutego 2013

Thermomix

Witam Was, dzisiejszy post chciałabym poświęcić urządzeniu Thermomix.

Około miesiąc temu moi rodzice zdecydowali się na zakup urządzenia. Wcześniej na domowej prezentacji możliwości Thermomixa mogliśmy zobaczyć co potrafi. Generalnie urządzenie robi wszystko od zmielenia pszenicy, po pełny obiad. Z powodzeniem może zastąpić wszelkie miksery, sokowirówki, parowary i blendery, więc jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem tych urządzeń to polecam wziąć pod uwagę również Thermomix. Thermomix posiada przystawkę Varoma do gotowania na parze. Przyznam szczerze, że jestem sceptycznie nastawiona do takich urządzeń, ale to mogę z czystym sumieniem polecić. Jako, że jestem studentką i mam trochę więcej czasu niż moja mama to próbuję różnego rodzaju potrawy, póki co z książki, którą otrzymaliśmy przy zakupie urządzenia, ale myślę już nad swoimi eksperymentalnymi potrawami. Mogłabym pisać wiele o Thermomixie, ale po co macie czytać moje wypracowania skoro możecie zajrzeć na stronę producenta thermomix.vorwerk.pl.
Jestem miłośniczką soków, dlatego kiedy tylko mogę eksperymentuję w tej kategorii. Poniżej zamieszczam przepis na sok pomarańczowy z cytryną.

Sok z pomarańczy z dodatkiem cytryny:
2 pomarańcze
1 cytryna
50 g cukru
800 g wody
Pomarańcze i cytryny sparzyć, obciąć końcówki i pokroić na ćwiartki. Wszystko włożyć do naczynia miksującego, dodać cukier i wodę. Miksować przez 3 sekundy z opcją TURBO. Następnie przez koszyczek odcedzić sok do naczynia.
1 komentarz: